Popularny ping pong, fachowo nazywany tenisem stołowym to gra bardzo wciągająca. Właściwie każdy może spróbować swoich sił w tym sporcie, bowiem aby uprawiać go rekreacyjnie nie potrzeba wyróżniać się specjalnymi umiejętnościami. Oczywiście, aby gra wznosiła się na coraz wyższy poziom oraz by przynosiła więcej radości warto podejść do niej z zaangażowaniem. Jednym z najważniejszych aspektów takiego właśnie podejścia jest odpowiedni wybór sprzętu do gry. Na temat wyboru najlepszego stołu do tenisa stołowego możecie poczytać tutaj, natomiast w niniejszym poradniku skupimy się na dobraniu odpowiedniej rakietki do tenisa stołowego.
Jest to niezwykle istotne, bowiem od wyboru rakietki często zależy jakość naszej gry – zarówno ofensywnej, jak i obronnej.
Podstawowe informacje – budowa i przeznaczenie
Im mniejsza prędkość, tym większa kontrola piłki. Im większa prędkość – tym kontrola piłki maleje.
Jeśli zależy Ci na doskonaleniu się w typie gry defensywnej powinieneś postawić na rakietki o łagodniejszej powierzchni – dzięki czemu zyskasz większą kontrolę nad piłką. Pamiętaj jednak, że korzystając z takiego typu rakietki nie masz co liczyć na uderzenia o dużej mocy. Z drugiej strony jednak, gdy interesuje Cię przede wszystkim gra ofensywna – im twardsza powierzchnia rakietki tym lepiej dla Ciebie. Z taką oddasz naprawdę mocne i szybkie uderzenia, natomiast będziesz miał nad piłką mniejszą kontrolę.
Rakietka tenisowa a jej parametry
Jednym z najważniejszych parametrów, które należy brać pod uwagę przy wyborze rakietki tenisowej jest jej grubość. W odniesieniu do tego wskazana jest grubość:
- 1,3-2 mm – dla graczy początkujących i uniwersalnych
- 1,5 mm i więcej – dla graczy ofensywnych
- 1-1,5 mm – dla graczy defensywnych
Nie bez znaczenia są również takie parametry jak:
- rotacja,
- kontrola,
- prędkość.
Co jeszcze warto zapamiętać?
- Rakietki do tenisa stołowego można kupić już za niecałe 30 zł – są odpowiednie dla graczy rekreacyjnych i początkujących.
- Bardziej zaawansowani gracze powinni postawić na rakietki wyższej jakości pozwalające im na rozwój dynamiki odbicia czy samej prędkości gry.
Bądź pierwszy, który skomentuje poradnik.