Technologie Dr. Bacty
ULTRA-MIKROWŁÓKNO
Ręczniki Dr. Bacty są produkowane z ultra-mikrowłókna. Termin ten jest używany do określenia wyjątkowo cienkiego włókna przędzy. Od momentu wprowadzenia na rynek, mikrowłókno szturmem zdobryło przemysł tekstylny. Połączenie dwóch rodzajów przędzy Poliestrowej i Poliamidowej (pochodnej Nylonu), pozwala skonstruować włókno około 1/16 cieńsze od ludzkiego włosa, które może być tkane na wiele różnych sposobów i pozwala uzyskać dzianiny o różnych właściwościach z możliwością zastosowania w tysiącach produktów.
Ultra-mikrowłókna dzięki swojej porowatej strukturze są w stanie wchłonąć 7 RAZY więcej wody, niż same ważą lub też 3 RAZY więcej wody, niż materiał o tej samej powierzchni wykonany z bawełny. Nawet po pełnym zamoczeniu, a następnie wykręceniu ręcznik znów nadaje sę do użytku. Materiał jest miękki i lekki, a zarazem bardzo wytrzymały, nawet po setkach prań nie nosi śladów zniszczenia.
Ręczniki Dr. Bacty odróżnia od konkurencyjnych producentów używających nazwy ultramikrowłókno, antybakteryjne wykończenie, zastosowane nie tylko do samego gotowego wyrobu, ale także do półproduktów. Polega to na zastosowaniu organicznych i nieorganicznych antybakteryjnych składników zapewniających, że antybakteryjne wykończenie zostanie "wbudowane" w materiał, a nie znajdzie się tylko na jego powierzchni i ulegnie spraniu po kilkunastu razach. Antybakteryjne wykończenie materiału gwarantuje, że ręcznik nie będzie miejscem rozwoju wirusów, bakterii i grzybów, a tym samym nie będzie utrzymywał nieprzyjemnego zapachu.
ECO-TEX
Ręczniki Dr. Bacty spełniają standardy Międzynarodowego Instytutu Eco-Tex dla 5 różnych kultur bakterii:
- Escherichia coli (E. coli)
- Salmonella typhimurium
- Candida albicans
- Staphylococcus aureus
- Klebsiella pneumoniae
Ręczniki zostały poddane testowi na rozwój ww. kultur bakterii i oczywiście podobnie inne rodzaje bakterii mają mniejsze szanse na rozwój i przeżycie na ich powierzchni, zmniejszając tym samym szansę na ewentualne zarażenia lub zakażenia. Testy pokazały także pozytywną odporność na formacje grzybów, pleśni, zmniejszając ryzyko zarażenia się nimi.
POLYGIENE
Stała ochrona przed przykrymi zapachami!
Wykończenie materiału Polygiene neutralizuje przykre zapachy poprzez ograniczenie rozwoju bakterii na powierzchni materiału. Zastosowanie tej technologii pozwala zagwarantować tę funkcjonalność przez cały czas uzytkowania produktu. Polygiene sprawia, że produkty mają dłuższą żywotność, ponieważ bakterie nie wpływają destruktywnie na strukturę włókien. Dodatkowo rzeczy nie muszą być prane tak często, jak w przypadku podobnych przedmiotów bez technologii, można je także prać w niższych temperaturach.
Certyfikaty jakości:
Technologia Polygiene została zaakceptowana przez bluesign®, która ma najbardziej wymagające standardy środowiskowe dla branży tekstylnej. Polygiene posiada także certyfikat Oeko-Tex® . Do produkcji Polygiene wykorzystywane są sole srebra pochodzące z odzysku. Polygiene jest zgodny z dyrektywą UE dotyczącą śrdoków biobójczych, a także z amerykańskimi standardami ochrony środowiska wymaganymi przez organizację EPA (Environmental Protection Agency).
Zasada działania:
Ludzki pot sam w sobie nie posiada intensywnego zapachu, ale stanowi świetną pożywkę dla bakterii powodujących nieprzyjemne zapachy. Materiał odzieży jest natomiast doskonałym środowiskiem do namnażania się bakterii, mikrobów i grzybów. Technologia Polygiene stosuje naturalne sole srebra, które wyniszczają bakterie i nie pozwalają się im mnożyć. Polygiene nie ma negatywnego wpływu na florę bakteryjną, która naturalnie zamieszkuje naszą skórę.
Zasada działania została przedstawiona graficznie na poniższych rysunkach.
- tkaniny bez wykończenia Polygiene:
- tkaniny z wykończeniem Polygiene: