Technologie Deuter - Bukłaki
W jaki sposób czyścić bukłaki?
Bukłaki są idealnym rozwiązaniem i alternatywą dla butelek lub bidonów. Ich zalety wynikają nie tylko ze względu na funkcjonalną obsługę - nie wymagają bowiem, wyjmowania z plecaka lub z kieszeni bocznej ponieważ picie następuje poprzez ustnik, który wieńczy rurkę wyprowadzoną z plecaka, ale najważniejszą zaletą jest higiena. Picie z bukłaka następuje przez ustnik, który chroniony jest osłonką, a struktura tworzywa z którego są wykonane zabezpiecza wlaną wodę przez rozwojem procesu gnilnego. Do bukłaków można wlewać płyny, których temperatura nie przekracza 60°C.
Worek, w którym znajduje się płyn został wykonany ze specjalnego, opatentowanego super gładkiego rodzaju tworzywa, przypominającego gładką powierzchnię szkła. Taka molekularna budowa powoduje, iż na ściankach bukłaka nie zatrzymuje się osad i tym samym nie może się rozwijać proces gnilny, dlatego bukłaki nie przejmują zapachów i właściwie konserwowane mogą przetrzymywać wodę przez wiele tygodni.
Dzięki szerokiej klamrze zapinającej, bukłak ma szerokie otwarcie na górze. Klamra posiada również otwór, przez który przeplata się rzep umocowany w plecaku po to by mniejsze bukłaki nie obsuwały sie na dno plecaka.
Bukłaki należy myć przy użyciu bardzo delikatnej ściereczki lub samą rękę. Nigdy nie należy używać ostrych zmywaków, ani agresywnych detergentów.
Po umyciu, do wnętrza bukłaka należy włożyć suchą ścierkę, ręcznik, tak aby wilgotne ścianki nie stykały się. Do czyszczenia mocno już zabrudzonego bukłak (co ma miejsce wtedy gdy używamy izotoników) można zastosować tabletki Corega Tabs, ich roztwór przygotować zgodnie z instrukcją producenta i wlać do worka, pozostawiając na taki czasjaki zaleca producent.
Bukłaki, które są już bardzo długi czas używane i częściowo nabrały zapachów płynów izotonicznych lub jeżeli chcemy je skutecznie zdezynfekować, można po całkowitym wysuszeniu (z odpiętą klamra i pozostawioną wewnątrz ściereczką) pozostawić na kilka godzin w zamrażalniku.
Ustnik bukłak jest rozbieralny i również podlega czyszczeniu. Cały ustnik można odłączyć od rurki i zdjąć z niego silikonową nasadkę.