Technologie Arbor
SIDEWALL - konstrukcja odporna na uszkodzenia boczne. Drewniany rdzeń został zamknięty od góry laminatem, a z boku ABS-em i monoblokiem pod kątem prawie prostym względem laminatu. Dzięki temu deska jest stabilniejsza i lepiej dociśnięta. Bardziej wyczulona na impulsy oraz błędy snowboardzisty. Teoretycznie dla początkujących zalecana jest deska typu CAP, ale nie ma żadnej przeszkody by nie można się było uczyć na sidewallu. Deska POLECANA najbardziej dla zaawansowanych oraz agresywnie jeżdżących i jibbujących.
CAP - zewnętrzny laminat pokrywa całą deskę, a przy krawędziach łagodnie opada aż do styku z jej krawędzią. Konstrukcja lekka i wytrzymała, dzięki niej deska łatwo wchodzi w skręty kosztem stabilności przy większych prędkościach i mniejszej sztywności poprzecznej niż typu sidewall.
FR - Freeride - deska do jazdy w każdych warunkach, także do szybkiej jazdy na przygotowanych stokach i w puchu. Są one węższe w talii, nadają się do szkolenia, pod warunkiem odpowiedniego dopasowania długości. Przód jest zawsze szerszy od tyłu, co ułatwia skręcanie i powoduje że dziób nie zakopuje się w puch. Środkowa część i tył deski jest w nich z reguły dość twarda, a dziób bardziej miękki. Zapewnia to stabilność i możliwość dobrej jazdy na krawędziach.
FS - Freestyle - deski bardziej przeznaczone do skakania i jazdy w halfpipe oraz na poręczach. Deski FS są stabilne na większych prędkościach, szczególnie przy jeździe ślizgiem lub na wprost. Środek ciężkości może być lekko cofnięty, często są to deski twin tip, symetryczne gdzie środek ciężkości jest w środku deski.
AM - All-mountain - deski kategorii najbardziej uniwersalnej, skonstruowane dla początkujących i średnio zawansowanych. Są bardzo przyjazne, idealne dla kogoś kto jeździ rekracyjnie lub zaczyna. Umożliwiają jazdę zarówno na krawędziach, jak i w puchu oraz oczywiście skakanie w snowparkach. Postępy na takich deskach sa najszybsze. Środek ciężkości w tych deskach jest przeważnie cofnięty, co ułatwia prowadzenie deski.